Wish Car Rental

Aracı nereden alacaksınız?

Ne zaman alacaksınız?

 

Ne zaman bırakacaksınız?

 
KİRALA

Sera Gölü

Sera Gölü Araç Kiralama

 

Sera Gölü, Doğu Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yer almaktadır. Sera Gölü, heyelan sonucu oluşan bir göldür. 21 Şubat 1950 tarihinde Trabzon’daki yoğun yağış sebebi sonucu Derecik Vadisi’nden kopan parçaların Sera Gölü’nün bulunduğu vadiyi tıkaması sonucu oluşmuştur. Vadiden kopan parçalar sonucu bölgede uçurumlar oluşmuştur. Gölün oluşmasını sağlayan ve vadiyi tıkayan kopmuş parçanın genişliği yaklaşık olarak 30 metre, uzunluğu ise 650 metredir. Parçanın kopması ve vadiyi tıkamasının ardından 18 gün sonra göl tam halini almıştır. Bu nedenle bölge halkı Sera Gölü’nün oluşumuna gün gün tanık olmuştur.

Çevresinde çocuk parkı ve restoranların bulunduğu Sera Gölü, Sümela Manastırı ve Uzungöl’den sonra Trabzon’da en çok ziyaretçi ağırlayan mekandır. Sera Gölü günübirlik geziler için uygundur. Piknik ve yürüyüş alanları için uygundur. Sera Gölü’nün çevresinde konaklama tesisleri bulunmamaktadır. Bu nedenle Sera Gölü’ne özel aracınızla ya da Trabzon’dan Sera Gölü’ne giden toplu ulaşım araçları ile ulaşabilirsiniz. Yıl boyunca birçok turist ağırlayan Sera Gölüne, Sera Gölü araç kiralama ve Trabzon araç kiralama hizmeti ile ulaşabilirsiniz. Sera Gölü, Trabzon ilinin merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Akçaabat ilçe merkezine ise 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Araç kiralama yöntemi ile Sera Gölü’ne kolayca ulaşabilirsiniz.

Yakın geçmişte doğal yollarla oluşan bu göl, Trabzon’a gelen tüm ziyaretçilerin görmesi gereken turistik bir alandır. Sera Gölü’nün güzelliği ile çevreleyen yeşil birleştiğinde ortaya eşsiz bir doğa güzelliği çıkıyor.

 

Sera Gölü Yemek

 

Sera Gölü’nü ziyaret edebilmek için araç kiralama yöntemini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama deneyimi ile yolculuğunuza başlamak için sizin için en uygun aracı seçmek için hemen şimdi araç kiralama sayfamızı inceleyebilirsiniz. Wish Car Rental ile unutulmaz tatil deneyiminize güven ve konfor katabilirsiniz. 

#