Farklı Lokasyona Bırak
Kampanya Kodu
Sık Sorulan SorularAklınıza takılan sorulara cevaplar
Günlük kilometre limitini aştığım durumlarda, nasıl bir uygulamanız var?

Günlük kilometre limitini aşan misafirlerimize, günlük kiralama bedeline ek kilometre aşım bedeli yansıtılabilir. Araçların kat ettiği mesafe miktarı; imalatçı firmalar tarafından araçlara yerleştirilen kilometre saatinin okunması ile belirlenir. Araca konulan kilometre saatinin bozulması halinde, yapılan yolculuğun haritadaki mesafesi üzerinden kilometre ücreti belirlenir.

Kiraladığım aracın plakasına trafik cezası kesildiğinde ne yapmalıyım?

Araçlarımızın plakasına yazılan trafik cezaları, Wish olarak tarafımıza tebliğ edilir. Maliye Bakanlığı tarafından tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimizin kiralama sürecinde ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilir. Tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimize hizmet bedeli eklenerek yansıtılır. Detaylı bilgi için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

Trafik cezası kimlik numarama kesildiğinde ne yapmalıyım?

T.C. kimlik numarasına yazılan cezalar doğrudan misafirlerimiz tarafından ödenmelidir.

Araçlarınızda trafik sigortası, kasko var mı?

Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik sigortası ve kaskosu bulunmaktadır.

Mini Hasar Sigortası nedir? Neden Mini Hasar Sigortası yaptırmalıyım?

Mini Hasar Sigortası, araçta oluşan maddi hasarların misafirlerimizin yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alınmasını sağlar. Mini Hasar Sigortası, Wish Car Rental'ın belirlediği limitler olan 1.500 TL ye kadar olan hasarları kapsayan ( Mini Hasar Sigortası 1.500 TL ); 2.500 TL ye kadar olan hasarları kapsayan ( Mini Hasar Sigortası 2.500 TL ) ve 3.500 TL ye kadar olan hasarları kapsayan ( Mini Hasar Sigortası 3.500 TL ) seçeneklerden oluşmaktadır. Mini Hasar Sigortasından faydalanan misafirlerimize bu limitler dahilinde kalan onarım ücretleri yansıtılmaz. Mini Hasar sigortalarımızı, Rezervasyon sayfasında araç seçimi yaptıktan sonra çıkan ""Ekstra Hizmetler"" bölümünden seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Mini Hasar sigortalarından faydalanmak için 444 61 29 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir. Unutmayın, Mini Hasar Sigortası lastik, cam ve farlarda oluşan hasarları kapsamamaktadır.

Lastik, Cam, Far sigortası nedir? Neden Lastik, Cam, Far sigortası almalıyım?

Filomuzdaki tüm araçlarımızda bulunan standart kaskomuz lastik, cam ve farlara verilen hasarları kapsamamaktadır. Lastik, cam, far sigortasından faydalanan misafirlerimize bu parçalara verilen hasarların zararı yansıtılmaz. Lastik, Cam, Far sigortamızı, Rezervasyon sayfasında araç seçimi yaptıktan sonra çıkan ""Ekstra Hizmetler" bölümünden seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin lastik, cam, far sigortasından faydalanmak için 444 61 29 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.

Premium Sigorta Nedir? Neden Almalıyım?

Premium Sigorta, başınıza gelmesini istemediğimiz kazalar karşısında siz ve aileniz için maddi güvence oluşturur. Sürücü ve araç içindeki yolcuları sigorta limitleri dahilinde güvence altına alır. Premium Hasar Sigortası, belirlenen araç gruplarında sınırsız ihtiyarı mali mesuliyet sigortası, muafiyetli kasko ve lastik, cam ve farlar da oluşan maddi hasarları kapsamaktadır. Premium Sigortanızı, Rezervasyon sayfasında araç seçimi yaptıktan sonra çıkan "Ekstra Hizmetler" bölümünden seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Premium Sigortasından faydalanmak için 444 61 29 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.

Araçlarınızda Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) var mı?

Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonunda, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür.

Araçlarınızda kilometre sınırı var mı?

Günlük ve aylık kiralamalara göre değişen kilometre sınırı uygulamamız bulunmaktadır. Kilometre sınırı uygulamamız hakkında bilgi almak için Wish Car Rental kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.

Araçlarınızda kış lastiği var mı?

Araçlarımızda standart olarak kış lastiği bulunmamaktadır. Misafirlerimizin talep ettiği tarih aralığı ve araç grubunda kış lastiği bulunan araçlarımızın müsait olması durumunda kış lastikli araç tahsis edilebilir. Kış lastiği temini ücretli bir hizmetimizdir.

Kiraladığım aracı farklı biri kullanabilir mi?

Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır, hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur.

Ek Sürücü Hizmeti nedir?

Ek sürücü hizmeti; aracı kiralayana ek bir sürücünün de sözleşmenin tarafı olmasını, sigorta ve güvencelerde yer almasını sağlamaktadır. Unutmayın, gruplara göre değişen sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulaması ek sürücü için de geçerlidir. Sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulamasının detayları için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz. Rezervasyon sayfasında araç seçimi yaptıktan sonra çıkan "Ekstra Hizmetler" bölümünden seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz.

Aynı araç grubu için farklı zamanlarda farklı fiyatlarla karşılaşıyorum. Fiyat politikanız nedir?

Fiyatlarımız; pazarın yapısı, hizmet kalitesi, talep ve yoğunluk gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Unutmayın, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.

Güncel kampanyalarınıza nereden ulaşabilirim?

Wish Car Rental olarak düzenlediğimiz kampanyalara wishcarrental.com ana sayfamızda, alt sekmede bulunan Kampanyalar başlığımızdan ya da wishcarrental/Kampanyalar adresinden ulaşabilirsiniz.

İki farklı kampanyanızdan yararlanmak istiyorum ancak sistem izin vermiyor. Ne yapabilirim?

Wish Car Rental olarak düzenlediğimiz kampanyalar birleştirilememektedir. Birden fazla kampanyadan yararlanabilme durumunda, misafirlerimizin kendilerine en uygun buldukları kampanyayı seçmelerini tavsiye ederiz.

Kurum adına filo kiralamayı nasıl yapabilirim?

Kurumsal anlaşmalar ve filo kiralama talepleriniz için info@wishcarrental.com adresimizden yetkili birimimize talebinizi iletebilirsiniz.

Kiraladığım araçla yurt dışına seyahat edebilir miyim?

Kiraladığınız araç ile yurt dışına çıkmak mümkün değildir.

Araç rezervasyonumu nasıl yapabilirim?

Araç kiralamak için, Rezervasyon Ara rezervasyon bölümünden ilgili seçimleri tamamladıktan sonra Visa/Mastercard kredi kartını kullanarak ya da 444 61 29 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile rezervasyonunu gerçekleştirebilirsin.

Kiraladığım araç arızalandığında yerine araç verilecek mi?

Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin 444 61 29 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi ve yardım temin edilmesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine yeni araç temin edilecektir.

Kaza yaptığımda yapmam gerekenler nedir?

Misafirlerimizin 444 61 29 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.

Aracımı belirttiğim iade tarihinden/saatinden daha geç iade edebilir miyim?

Aracın teslimatında gecikme yaşayacak misafirlerimizin, aracı kiralarken iade ofisi olarak belirttiği ofisi bilgilendirmesini rica ederiz. Gecikmenin süresine bağlı olarak, misafirlerimize gecikme bedeli yansıtabilir. Gecikme süresinin 59 dk'yı aştığı durumlarda bir günlük kira bedeli yansıtılır. Gecikme halinde uygulanacak işlemlerin detayı için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

Kiraladığım aracı nasıl iade edebilirim?

Rezervasyon aşamasında kiraladığınız aracı iade için seçtiğiniz ofise araç ile gitmeniz yeterlidir.

Bana teslim edilen araç ile benim kiraladığım araç farklı marka ise ne yapabilirim?

Rezervasyonlarınızı marka ve modellere göre değil, araç gruplarına göre yapmaktayız. wishcarrental.com ve mobil uygulamamız üzerinden rezervasyon yapan müşterilerimize filo imkanlarımız dahilinde araç gösterimi yapmakla beraber marka garantisi verememekteyiz. Misafirlerimizin belirtmiş olduğu alış gününde, istedikleri araç grubunda müsait araç temin edemediğimiz misafirlerimize bir üst grupta müsait olan araç, yaş ve ehliyet yaşı limitlerinizin araç grubu şartlarına uygun olması halinde, fiyat farkı talep edilmeksizin verilmektedir.

Rezervasyon yaptırdığım aracı nasıl teslim alabilirim?

Kiralamış olduğunuz aracı teslim almak istediğiniz ofise, anlık olarak rezervasyon bilgileri iletilmektedir. İlgili ofisimize, rezervasyon bilgileriniz ile gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetiniz, kimliğiniz ve kredi kartınızı (üst segment araçlar için 2 adet) bulundurmanızı rica ederiz.

Araç kiralarken kredi kartıma konulan provizyon (blokaj, depozito) ne zaman iade edilir?

Provizyon (depozito), kiralama sürecinin sona ermesinin ardından, varsa ücretli karayolları, köprü geçişleri, eksik akaryakıt, günlük km. aşımı ve hasar bedelleri teminat bedelinden düşülerek kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar mevcut değil ise provizyon ücretinin tamamının iadesi sağlanır. Provizyon iadesi bankalar arası işlemlere bağlı bulunarak resmi tatiller göz önünde bulundurularak 1 ve 10 iş günü içerisinde misafirimizin kartına yansıtılmaktadır.

Kredi kartımda biriken puanlarla araç kiralayabilir miyim?

Kredi kartınızda bulunan puanlarla araç kiralama yapamazsın.

Ödemeyi taksit ile yapabilir miyim?

Hayır, araç kiralama işleminde taksit uygulamamız bulunmamaktadır.

Ofiste ödeme yapabilir miyim?

Eğer rezervasyonunu 444 61 29 numaralı çağrı merkezimiz ya da havalimanı ofislerimiz aracılığı ile gerçekleştirdiysen ofiste ödeme yapabilirsin. Yoğun dönemlerde ofiste öde seçeneği bulunmayabilir. Erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı bir hale gelecektir.

Kredi kartım yok / kart limitim yetersiz, başka birisine ait kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Güvenlik kurallarımız ve şirket politikamız gereği ile tüm rezervasyon kanallarımız aracılığı ile yaptığın araç kiralamalarında sürücü bilgileri ile ödeme yapan kart bilgilerinin aynı olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Kredi Kartı dışında ödeme seçeneği var mı?

Kredi kartı ödeme seçeceği dışında ödeme yöntemi bulunmamaktadır. Visa / Mastercard kredi kartları dışında ödeme kabul etmiyoruz, banka kartı kabul etmiyoruz. Hiç bir satış kanalımızda senet, nakit, debit kart, havale ya da sanal kart ile araç rezervasyonu yapılamamaktadır.

En Kısa Kiralama Süresi nedir? Saatlik kiralama yapabilir miyim?

En kısa 24 saat araç kirayabilirsin. 1 günden (24 saat) kısa sürecek kiralamanda günlük kira bedeli alınmaktadır.

Rezervasyonumda değişiklik yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Rezervasyon numarası oluşturduğun onaylı işleminin, araç grubu değişikliği ya da ek hizmet ekleme gibi işlemlerini www.wishcarrental.com üzerinden yapabilirsin. Rezervasyonunda değişiklik yapmak istersen 444 61 29 numaralı hattan ya da havalimanı ofislerimizden değişiklik talep edebilirsin. Değişiklik kurallarını incelemesi için Wish Car Rental araç kiralama sözleşmesini inceleyebilirsin.

Araç rezervasyonumun onaylandığını nasıl anlayabilirim?

Araç kiralama işlemini tamamlamış tüm misafirlerimizin iletmiş olduğu e-mail adresine ve cep telefonuna SMS aracılığı ile konfirmasyon bilgisi paylaşılmaktadır. Rezervasyon bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde bize iletmeniz oldukça önemlidir.